wtorek, 5 marca 2013

Jak rzyć?

Najgorsze co może przytrafić mi się rano jest brak słuchawek. Kiedy idę ulicą, słoneczko daje po oczach, a jak w uszach słyszę muzykę to wszystko staje się prostsze. Tylko idę i słucham. Zero myślenia. Do szkoły idzie się jakoś lepiej, nie interesuję Cie za bardzo sesja, ani zagrożenie sesją poprawkową. Tumiwisizm. Na moje nieszczęście zapomniałam zabrać z mojego rodzinnego domu moich ukochanych słuchawek. Teraz pokonując codziennie drogę do szkoły, mam ochotę wskoczyć pod metro, blokując wszystkim ludziom drogi do prac, domów, szkół, przedszkol etc. Bo jak rzyć kiedy cygan gra już 10 piosenkę nad twoim uchem? Jak rzyć kiedy masz ochotę przebić sobię bębenki uszne, biegać po tramwaju i krzyczeć? Jak rzyć kiedy pani siedząca koło Ciebie opowiada swojej przyjaciółce przez telefon o swojej bolesnej menstruacji?Ale nie cicho, dyskretnie. Skądże! O "fontannie, mówie Ci kochana wodospadzie niagara" słyszy cały autobus. Żeby tego było mało zazwyczaj nie ma gdzie usiąść. Nikogo nie obchodzi fakt że stoisz na szpilkach, jednocześnie tańcząc moonwalk. To jest gra. Wyścig o miejsce jest brutalny. Kto pierwszy? Komu uda się powiedzieć "SZACH MAT"? Na pewno nie mi. Dlatego zazwyczaj daje już sobie spokój, stoję w miejscu i poznaje historie obcych.

Tak bardzo chce zostać pustelnikiem. Chce wyjechać na Grenlandię, zbudować iglo i patroszyć foki jak Anaruk. Albo chociaż zaklinać lwy tak dobrze, żeby National Geographic zrobiło o mnie dokument. Ale niestety, musze korzystać z komunikacji miejskiej. Boje się aut, a tego już nie zmienię.


14 komentarzy:

 1. najgorzej jak król koń I musi jeździć z plebsem w autobusach

  OdpowiedzUsuń
 2. kolezanka rzeczywiscie sie z koniem na lby zamienila!! Do szkoly ortografie tluc!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wy serio myślicie że nie wiem JAK SIĘ PISZE ŻYĆ?!?!??!?!?!?! to celowy zabieg, pisze tak od początku bloga.....

   Usuń
  2. tak to jest jak ludzie nie znają pojęcia ironia, a pierniczą coś o ortografii...

   Usuń
  3. AHAHAHAHAHAHAAHA, AAAAAAAAAAAAHHAHAHAHA, BORZE, JAK RZYĆ??????????

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. A TAK CO DO POPRAWNEJ POLSZCZYZNY, POLECAM POSŁUCHAĆ http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc. RADZĘ WCISNĄĆ PRAWY ALT ZANIM WYTKNIESZ BŁĘDY INNYM, W KOŃCU PISZEMY PO POLSKU. POZDRAWIAM CIEPLUTKO :))))

   Usuń
 3. rzyć po staropolsku oznacza pośladki, analizując tekst pod tym kątem, powstaje całkiem ciekawa interpretacja

  OdpowiedzUsuń
 4. @tere fere - strzał w dziesiątkę! :D Ha ha.

  OdpowiedzUsuń
 5. rzycie jest nobelon koniec pieśni

  OdpowiedzUsuń
 6. Bez słuchawek jest ciężko, ale czasem też można dowiedzieć się czegoś ciekawego. Np. ostatnio wysłuchałam historii, jak to chłopaka jakiejś panny napadły po ciemku dresy i nic mu nie ukradli, ale rozebrali biedaka do samych majtek i skarpetek. A wszystko w pobliżu mojego miejsca pracy. RZYCIE.

  OdpowiedzUsuń